Webová aplikace

Časovač

Nedílnou součástí studia je prověření znalostí studentů. Testy jsou zatížené časovým limitem, který si musí hlídat nejen zkoušení, ale i zkoušející. My jsme vytvořili úžasně jednoduchý nástroj, který čas pohlídá za všechny.

 

Jak jsme k tomu přišli

Jako studenti víme nejlépe, jak takové měření času probíhá. Používání mobilů je během testování zakázané, chytrých hodinek též, a tak jsme ve většině případů odkázáni na malé hodiny na stěně v aule. Ano, existují online odpočítávadla, která by vyučující promítal na plátno, ovšem ta bývají doplněna o reklamy, které studenty spíše rozptylují.

 

Tak proč nezkusit…

Jelikož internet jiné řešení nenabízí, rozhodli jsme se ho sami vytvořit. Jednoduché, snadno ovladatelné, přehledné. Vzniklo tak odpočítávadlo, které myslí na studenty v každém slova smyslu.


Zbývající čas se zobrazuje tak, aby stačil jediný pohled pro jeho ověření. Toho jsme dosáhli velkým písmem a umístěním času do místa, jenž přirozeně přitahuje pozornost lidského oka. Víme však, že někteří z nás preferují grafické znázornění, a proto jsme pod odpočet přidali barevnou lištu ubývající spolu s čísly. Mysleli jsme prostě na všechno. A ještě na víc.

 

… 3, 2, 1, začínáme!

Časovač aktivujete několika kliknutími. Zdlouhavé a složité nastavení? Toho se tu nedočkáte! Úprava jednotlivých částí a samotné spuštění časovače je neuvěřitelně intuitivní. Stačí se podívat na panel s ovládacími ikonkami, které vám napoví. Prosté.